Sukcesy uczennic - 2015/2016

Ostatnie z sukcesów uczennic STRUMIENI w 2015/2016

Wyniki konkursu języka angielskiego - FOX

W tym roku w konkursie FOX wzięło udział 41 uczennic z klas od IV SP do III Gim. Nasz wynik to: 79.17%. Wyniki dobre, wyróżnione przez organizatorów, osiągnęły trzy uczennice: Hania Krupa - kl. II Gim, Wiktoria Augustyniak - kl. VI a oraz Ania Pawłowicz - kl. VI c.

Serdecznie gratulujemy efektów wyróżnionym dziewczynom, a wszystkim uczestniczkom zapału.

„Mamy” HIERONYMUSA 2016!!!

Kolejny sukces naszych gimnazjalistek w Gimnazjalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej „HIERONYMUS” 2016!  W tym roku konkurs dotyczył znajomości Dziejów Apostolskich oraz wybranych listów Pawłowych.

Nasze laureatki to:

Ala Dąbrowska (1 gim A) z 2. wynikiem w województwie! Brawo!!!

oraz Ela Kuca, Schola Kula (1 gim B), Kasia Baranek (2 gim), Marysia Koślacz (3 gim A) i Magda Wójcik  (3gim B).

Finalistkami zostały:

Małgosia Sroka (1 gim A), Kasia Sikora (1 gim B), Zosia Rodowicz (2 gim) oraz Małgosia Dietrich (3 gim B).

Wielkie brawa dla dziewczyn, bo konkurs jest z roku na rok coraz bardziej wymagający - uczennice muszą wykazać się dużą wiedzą biblijną i teologiczną. I wielkie brawa dla pani Agnieszki Dietrich za pracę z dziewczynami i za znakomitą motywację!

Do pobrania: pełna lista wyników [KLIK]

Wyróżnienia w Warszawskiej Syrence serdeczne gratulacje!

Oto fakty:

Wydarzenie: rejonowy etap Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”

Miejsce: Klub Kultury Anin

Uczestnicy: 236 (w tym 11 uczennic ze szkoły podstawowej i gimnazjum „Strumienie”)

Wyróżnieni: 55

Ze „Strumieni”:  Julka Sawicka (4c); Marysia Giertych (3 gim A)

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za zaangażowanie, rywalizację i za wspaniałe reprezentowanie szkoły!

Laureatki i finalistki w konkursie Centrum Myśli Jana Pawła II pod auspicjami Kuratorium

Wielka radość i wielki sukces!!! – tak pani Agnieszka Dietrich podsumowała informację o osiągnięciach naszych dziewczyn w trzecim (wojewódzkim) etapie konkursu Jan Paweł II wychowawca młodzieży”.

Oto powody do świętowania:

• nasza szkoła brała udział w konkursie po raz pierwszy;
  • dziewczyny ze „Strumieni” były najliczniej nagrodzoną reprezentacją szkolną w województwie mazowieckim;
  • pytań konkursowych było wiele i obejmowały: Światowe Dni Młodzieży, ich genezę oraz tematykę poszczególnych spotkań z Janem Pawłem II.
  • Laureatki: Marysia Halska (1 gim A), Marysia Stolarczyk oraz Marysia Hofman (3 gim A), Małgosia Dietrich, Kamila Grzelak, Ania Wierucka, Gabrysia Wilk oraz Magda Wójcik (wszystkie 3 gim B)
  • Finalistki: Ala Dynowska, Łucja Nuszkiewicz, Julia Orłowska (wszystkie 2 gim)

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i liczymy na obecność naszego gimnazjum w kolejnych edycjach konkursu.

Link do wyników: [KLIK]

Nadal świętujemy sukcesy -  uroczysta Gala finałowa w Galerii Porczyńskich

13 kwietnia w Galerii Porczyńskich, w obecności m.in. Metropolity Warszawskiego, kardynała Kazimierza Nycza, odbyło się wręczenie nagród i dyplomów laureatom i finalistom wojewódzkiego etapu konkursu „Jan Paweł II – wychowawca młodzieży”. Naszą szkołę reprezentowało spore grono uczennic.

Przypomnijmy zatem:

• nasza szkoła brała udział w konkursie po raz pierwszy;
  • w konkursie wzięło udział 1070 uczniów. Do etapu finałowego przeszło 99 osób, w tym nasze uczennice.

Galeria zdjęć: [KLIK]