Szkoła naszych marzeń

Siedem długich lat czekaliśmy na tę chwilę. 1 września 2011 r. nowy rok szkolny rozpoczęliśmy w murach nowego budynku. Dziewczęta otrzymały do swojej dyspozycji to, o czym do tej pory mogły jedynie marzyć - obszerne, nowoczesne pomieszczenia szkolne oraz obiekty sportowe. Powierzchnia użytkowa budynku szkolnego, który od wiosny 2010 roku rósł tuż obok naszego przedszkola wynosi ponad 12 000 m2.

Prostota i elegancja – to dwa słowa najlepiej opisujące jego wygląd. Ciepłe, przyjazne kolory oraz elementy architektoniczne, które łączą w spójną całość szkołę z przedszkolem dają znakomity efekt. Dopełnieniem całości są drewniane motywy charakterystyczne dla miejscowego stylu „Świdermajer”. Po przekroczeniu progu budynku uwagę zwraca jego przestronność. Hol główny ma 350 m2. Wieńczą go ciemnobrązowe drewniane belki, znad których, przez lukarny, wpada światło dzienne. Tuż obok holu znajduje się kaplica, a naprzeciwko niej - sala widowiskowa, która może pomieścić nawet do 500 osób (miejsc siedzących jest 350). Sala jest wykorzystywana zarówno przez dzieci, podczas różnego rodzaju występów i przedstawień teatralnych, jak i przez dorosłych - podczas wykładów, konferencji, koncertów czy projekcji filmowych. Zarówno kaplicę, jak i salę widowiskową, można w razie potrzeby jeszcze bardziej powiększyć, rozsuwając drzwi, łączące je z holem głównym.

W szkole znajdują się dwie przestronne jadalnie – jedna dla uczennic Szkoły podstawowej, druga zaś – dla gimnazjalistek i licealistek. Posiłki przygotowywane są na miejscu, w kuchni wyposażonej w profesjonalny sprzęt. Posiłki dostarczane są również do przedszkola specjalnym, podziemnym tunelem. W części szkolnej, oprócz klas lekcyjnych, znajdują się sale przeznaczone do pracy w małych grupach (np. podczas zajęć językowych), pracownie: biologiczno-chemiczna, plastyczna i komputerowa. Jest też 100-metrowa sala do rytmiki i obszerna sala wielofunkcyjna. W przyziemiu znajduje się biblioteka o powierzchni 300 m2 oraz obiekty sportowe: basen o wymiarach 25x12 m (jeszcze nie wykończony) i hala gimnastyczna o powierzchni prawie 640m2. Ma ona charakter wielofunkcyjny. Można ją podzielić na trzy części, z których każda będzie posiadać boisko do siatkówki i koszykówki. W hali mieści się też pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, a także trybuny.

Nasze budynki zostały zaprojektowane tak, aby spełniały wysokie standardy zarówno od strony technicznej, funkcjonalnej, jak i estetycznej. Mamy nadzieję, że będą mogły służyć przez wiele lat naszym dzieciom i przyszłym pokoleniom.