Na deskach Strumieni

 • Wykorzystując niezwykłą możliwość, jaką daje profesjonalna aula teatralna, Szkoła STRUMIENIE wpisuje teatr do swojego programu edukacyjnego. Od małych scenek do wielkich inscenizacji nasze uczennice uczą się obcowania ze sceną i publicznością. Mają szansę przełamywać swoją nieśmiałość, poznawać swoje mocne strony, odkrywać talenty, rozwijać kreatywność i myślenie projektowe. Poznają zasady i metody PR, zasady retoryki i ruchu scenicznego. Uczą się operowania światłem i pracy z nagłośnieniem. Przygotowują i wystawiają sztuki, m. in.: „Podróż do Soplicowa”, „Poskromienie złośnicy”, „Historia zbawienia”, “Wieczór Trzech Króli”, “Pyramus et Thisbe”, “Mała księżniczka – fragmenty”.

  PODRÓŻ DO SOPLICOWA

  Takiej inscenizacji, wyjątkowej pod względem dbałości o dobór fragmentów, stroje, grę aktorską i muzykę, nie powstydziłby się profesjonalny teatr! Gimnazjalistki doskonale wcieliły się w swoje role, lecz oprócz opanowania obszernych partii tekstu i świetnej gry aktorskiej, włożyły wcześniej mnóstwo pracy, by wybrać odpowiednie sceny utworu, skomponować scenariusz, doskonalić warsztat aktorski, przygotować scenografię… Wysiłek się opłacał – publiczność miała okazję przypomnieć sobie najciekawsze wątki naszej epopei narodowej, a przy tym świetnie się bawić. Scena z Moskalami, niedźwiedziem, rozzłoszczoną Telimeną czy uroczystym polonezem wywołała żywe reakcje widzów.

  POSKROMIENIE ZŁOŚNICY

  Wzięłyśmy na warsztat „Poskromienie złośnicy” – jedną z bardziej popularnych i zabawnych komedii Szekspira. Po raz pierwszy wystawiłyśmy tę sztukę podczas gimnazjalnego wieczorku szekspirowskiego. Spotkała się ona z tak dobrym przyjęciem, że postanowiłyśmy pokazać ją szerszej publiczności. W sumie sztukę wystawiałyśmy cztery razy. Za każdym razem ubogacałyśmy scenografię i dopracowywałyśmy grę aktorską. Uczennice włożyły mnóstwo czasu, by osiągnąć zamierzony efekt, jednak praca w tak utalentowanej i zaangażowanej grupie była dla wszystkich artystyczną przyjemnością.

  FLORILEGIUM

  Spektakl muzyczny pt. „Florilegium” – owoc współpracy Teatru Piosenki ze szkołą STRUMIENIE w ramach projektu innowacyjnego.

  Spektakl powstał w oparciu o zbiór opowiadań „Kwiatki św. Franciszka”, a jego poetycka adaptacja została dostosowana do potrzeb szkoły.
  Reżyserem całego przedsięwzięcia jest pan Roman Kołakowski, a jego asystentką pani Agata Klimczak – założyciele Teatru Piosenki. Na scenie wystąpią uczennice Liceum STRUMIENIE, członkinie kółka teatralnego z klas siódmych i gimnazjum oraz zaproszeni goście.

   

  BALET “DZIADEK DO ORZECHÓW”

  Z okazji Dnia Mamy, 25-go maja, na deskach Strumieni zostało wystawione przedstawienie baletowe „Dziadek do orzechów” w wykonaniu uczennic klas II-VII. Choreografię do muzyki Piotra Czajkowskiego opracowała Pani Julita Łubińska-Zielińska, wieloletnia tancerka, solistka Teatru Wielkiego. Frekwencja dopisała i aula była wypełniona po brzegi. Barwny, bajkowy spektakl zrobił na widzach ogromne wrażenie, widzowie nie szczędzili pochwał i wzruszenia. O kulisach powstania przedstawienia, trudnościach z tym związanych i planach na kolejny rok opowiada Pani Julita.

   

   

  Adres

  „STRUMIENIE” Szkoła Podstawowa i Liceum Stowarzyszenia STERNIK

  Sternik

  NASZE PLACÓWKI

  NASZE PLACÓWKI
  Strumienie
  Żagle