Zajęcia dodatkowe

 • Stowarzyszenie 3M jest Stowarzyszeniem rodziców, które działa przy szkole Strumienie w Józefowie. Jego celem jest wspieranie działań szkoły, między innymi przez organizowanie zajęć dodatkowych dla dziewczynek. Bogata oferta zajęć pozwala na indywidualne dopasowanie do potrzeb rodziców i dzieci i rozwój wszechstronnych talentów. Uczestnictwo w zajęciach to dobry sposób na poprawę sprawności fizycznej, koordynacji ruchowej, poczucia rytmu, zdolności manualnych i intelektualnych jak również naukę pracy w grupie. Do wyboru są zajęcia sportowe, muzyczne, taneczne, plastyczne i językowe. Są prowadzone przez zaufanych profesjonalistów, często bardzo utytułowanych zawodników, którzy są przygotowanie do pracy z dziećmi.

  STOWARZYSZENIE RODZICÓW PRZEDSZKOLA I SZKOŁY „STRUMIENIE” 3M

  Zapisy

  • Zapisy na zajęcia odbywają się przez wysłanie zgłoszenia dostępnego pod adresem: http://bit.ly/strumienie_wybor
  • Po wybraniu klasy córki widoczne są tylko zajęcia dedykowane dla tego poziomu.
  • Formularz wypełniany jest niezależnie dla każdego dziecka.
  • Późniejsze zapisy i dodatkowe pytania prosimy kierować na dres: biuro@sto3m.p

  Plan zajęć

  Blok „zajęcia z pasją” 14.10-15.10, klasy 0-4

  Uczennice klas 0-4 w określone dni tygodnia w ramach „zajęć z pasją” mogą wybrać:

  • zajęcia proponowane przez szkołę (w ramach czesnego)
  • zajęcia organizowane przez Stowarzyszenie Rodziców 3M (dodatkowo płatne) – plan poniżej:
  Poniedziałek

  Klasy 0-1

  Wtorek

  Klasy 2-3

  Środa

  Klasy 0-1

  Czwartek

  Klasy 4

  Piątek

  Klasy 2-3

  Akrobatyka kl 1Akrobatyka kl 3Akrobatyka kl 0AkrobatykaAkrobatyka
  Balet kl 0Balet kl 2Balet kl 1BaletBalet
  Taniec jazzowyMix danceFolk dancePlastykaMusical
  CeramikaFlamencoRobotyka z programowaniem (13:40-15:10)
  SzachyPlastyka

  Zajęcia pozalekcyjne po 15.15

  Wszystkie zajęcia pozalekcyjne, jeśli w tabeli nie zostało zaznaczone inaczej, rozpoczynają się
  o godzinie 15:15.

  PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
  Gimnastyka korekcyjna
  kl 1-3 / 60 min
  Akrobatyka
  gr. zaaw.
  kl 3-7 / 60 min
  Balet

  gr. Zaaw.
  kl 4-7  60 min

  Balet
  kl 5-7 / 60 min
  Musical
  kl 4-7 / 60 min
  Siatkówka
  kl 4-gim (2 grupy)90 min
  Gimnastyka artystyczna
  kl 0-1 / 60 min
  Flamenco
  grupa zaaw.kl 2-7 / 60 min
  Siatkówka
  kl 4-gim (2 grupy) 90 min
  Francuski kontynuacja (grupa p. Agaty) 60 min
  Taniec jazzowy
  kl 2-4 60 min
  Szachy
  grupa zaaw.
  kl 1-7 / 60 min
  Gimnastyka artystyczna
  kl 2-4 / 60 min
  Plastyka
  kl 5-7 / 60 min
  Plastyka

  kl 0-1 / 60 min

  Francuski
  grupa początk.
  kl  0-3 60 min
  Dance mix 4 kids
  kl 0-3 / 60 min
  Hiszpański
  grupa początk.
  kl. 0-3 / 60 min

  Zajęcia indywidualne

  W tym roku, podobnie jak w ubiegłym proponujemy uczennicom zajęcia indywidualne z:

  • emisji głosu (30 min)
  • terapii pedagogicznej (45 min)

  Terminy zostaną uzgodnione indywidualnie z osobami prowadzącymi zajęcia.

  Nowe propozycje językowe

  Nowością tegorocznej oferty zajęć dodatkowych są grupy przygotowujące do egzaminów zewnętrznych z języka angielskiego. Czekamy na zgłoszenia chętnych w przedziale wiekowym 2kl SP – gim na zajęcia Cambridge exams do grup (przy zapisie proszę zaznaczyć jedną z poniższych opcji):

  • Moovers
  • Flyers
  • KET
  • PET

  W wyborze odpowiedniego poziomu mogą pomóc nauczycielki języka angielskiego. Zajęcia będą się odbywać w małych grupach, po godzinie 15.15 (45 min). Dni tygodnia zostaną ustalone po zebraniu się grup.

  Cennik zajęć

  ZajęciaKwota/os/m-c
  Akrobatyka75 zł
  Akrobatyka grupa 4-7 (poniedziałek 15.15.)90 zł
  Balet75 zł
  Cambridge exams75 zł
  Ceramika115 zł
  Dance mix 4 kids75 zł
  Emisja głosu190 zł
  Flamenco75 zł
  Folk dance75 zł
  Francuski/Hiszpański118 zł
  Gimnastyka artystyczna90 zł
  Gimnastyka korekcyjna75 zł
  Mix dance75 zł
  Musical kl 2-375 zł
  Musical kl 4-790 zł
  Plastyka90 zł
  Robotyka z programowaniem 90 min125 zł
  Siatkówka (2x/tyg)160 zł
  Szachy105 zł
  Taniec jazzowy 0-175 zł
  Taniec jazzowy 2-490 zł
  Taniec nowoczesny75 zł
  Terapia pedagogiczna240 zł

  Regulamin zajęć dodatkowych

  1. O przyjęciu do poszczególnych grup decyduje kolejność zgłoszeń i ilość miejsc. W przypadku zajęć wymagających szczególnych predyspozycji lub grup zaawansowanych, ostateczną decyzję podejmuje nauczyciel prowadzący zajęcia.
  2. Potwierdzeniem przyjęcia dziecka na zajęcia jest mail wysyłany maksymalnie w ciągu 7 dni od wysłania zgłoszenia.
  3. Opłata za wszystkie zajęcia ma charakter stałego ryczałtu, jest taka sama od września do czerwca i nie zależy od ilości zajęć w danym miesiącu. Dotyczy to także zajęć indywidualnych.
  4. W przypadku decyzji dotyczących zmiany zajęć lub rezygnacji rodzice są zobowiązani do przesłania informacji na adres: biuro@sto3m.pl do 20-go dnia miesiąca poprzedzającego zmianę. W przypadku braku takiej informacji opłata za zajęcia będzie nadal naliczana.
  5. W przypadku zaległości w płatnościach za dwa miesiące (miesiąc poprzedni i bieżący), dziecko zostaje zawieszone i nie może brać udziału z zajęciach. Zaległość należy uregulować w ciągu 30 dni. Na zajęcia nie będą również przyjmowane dzieci, które mają nie uregulowane płatności za poprzednie lata, do czasu całkowitego uregulowania zaległości.
  6. W przypadku długotrwałych nieobecności lub kontuzji uniemożliwiających udział w zajęciach (minimum 1 miesiąc), rodzice są zobowiązani poinformować o tym mailowo na adres: biuro@sto3m.pl, płatność za ten okres zostanie ustalona indywidualnie.
  7. Dziewczynki z klas 0-3 są zabierane na zajęcia, które odbywają się po lekcjach ze świetlicy, przez osobę prowadzącą zajęcia. Starsze uczennice docierają na zajęcia same.
  8. Wszelkie zmiany dotyczące powrotu autobusem szkolnym, wynikające z udziału w zajęciach pozalekcyjnych, rodzice zobowiązani są zgłaszać za każdym razem w agendzie szkolnej lub w sekretariacie szkoły.

  Sposób płatności za zajęcia

  1. Opłatę na zajęcia, zgodnie z cennikiem, należy wnosić z góry do piątego dnia miesiąca na konto Stowarzyszenia 3M. W tym roku opłata za wszystkie zajęcia ma charakter stałego ryczałtu, jest taka sama od września do czerwca i nie zależy od ilości zajęć w danym miesiącu. Dotyczy to także zajęć indywidualnych. Nr konta: 79 1160 2202 0000 0001 8333 9276

  Początek zajęć

  Wszystkie zajęcia rozpoczynają się w drugim tygodniu września, począwszy od 11.09. Będą w nich mogły brał udział tylko dziewczynki zapisane na listę (potwierdzeniem zapisu i miejsca w grupie będzie otrzymany mail). Warunkiem uruchomienia poszczególnych grup jest zebranie się wystarczającej liczby chętnych. Osoby zapisane do grup, które nie zostaną uruchomione, poinformujemy o tym przed dniem 11.09.

  W I tygodniu września w godzinach 14.10-15.10 w dni, w które przewidziany jest blok „zajęć z pasją, dziewczynki będą miały zajęcia świetlicowe.

  Opis zajęć i osoby prowadzące

  Akrobatyka

  Danuta Fidusiewicz: klasy 2,3 i 4 oraz grupa zaawansowana kl 3-7. Mistrzyni Polski, reprezentantka na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium (1972), dyrektor Studia Artystycznego „Metro” przy Teatrze „Buffo”.

  Patrycja Kurkiewicz: klasy 1 oraz grupa 4-7. Finalistka Mistrzostw Polski Seniorów oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, reprezentantka na zawodach międzynarodowych i ogólnopolskich. Trener w klubach sportowych.

  Klasy 0 – Celem zajęć jest  nauka elementów akrobatycznych (przewroty, stanie na rękach, przerzut bokiem, mostek), kształtowanie nawyków prawidłowej postawy, gibkości, skoczności i zwinności, wzmacnianie siły mięśni, szybkości reagowania i wykonywania ruchów. Uczennice przygotowują pokaz akrobatyczny prezentowany w czasie Święta STRUMIENI.

  Balet

  Julita Łubińska – Zielińska: klasy 3, 4 oraz grupy 5-7 i zaawansowana 4-7. Była tancerka – solistka Teatru Wielkiego. Pracuje z dziećmi i młodzieżą, uczy w szkole baletowej.

  Paulina Kroplewska – Kurach: klasa 0. Absolwentka Szkole Baletowej, tancerka, instruktor grup dziecięcych, młodzieżowych i studenckich Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”. Laureatka wielu turniejów tańców polskich w formie towarzyskiej. Prowadzi szkołę tańca CHASSEE – Radość Tańca).

  Beata Pawlik – Kociałkowska: klasy 1 i 2. Absolwentka Szkoły Baletowej, właścicielka Szkoły Tańca Releve. Najmłodsza uczestniczka  legendarnego musicalu „Metro”, uczestniczyła  w kursach musicalowych na Broadwayu, grała w licznych spektaklach teatrów warszawskich.

  Na zajęciach dziewczynki poprzez ćwiczenia, układy baletowe oraz różnego rodzaju zabawy muzyczne uczą się gracji, gibkości, precyzji, dyscypliny i koordynacji ruchowej oraz rozwijają się ruchowo, a także muzycznie. Piękny strój oraz nauka zwiewnych i delikatnych kroków baletowych pomaga im przenieść się w bajkowy świat i poczuć jak małe księżniczki. Uczennice przygotowują pokaz taneczny, wystawiany podczas Święta Strumieni.

  Cambridge exams

  Anna Waśkowiak – Głąb – wieloletni nauczyciel i metodyk nauczania języka angielskiego. Zajęcia będą przygotowywać do wybranego egzaminu z języka angielskiego: Moovers, Flyers, KET, PET.

  Ceramika

  Agnieszka Kubica – praca z gliną wspomaga wszechstronny rozwój. Dziewczynki będą się uczyć technik tworzenia oraz zdobienia, lepiąc zwierzaki, postacie i przedmioty, które widzimy wokół siebie, będą też pracować nad własnymi pomysłami. Prace są potem wypalane w piecu i ozdabiane farbami lub szkliwione, a na koniec zabierane do domu.

  Dance Mix 4 Kids

  Mateusz Mielcarz – wice-mistrz Polski w 10 tańcach, założył szkołę tańca Mat Dance Studio, współpracuje z agencjami reklamowymi jako choreograf, uczestnikami programu Taniec z Gwiazdami jako konsultant oraz licznymi szkołami tańca. Współorganizator cieszącego się wielka popularnością Festiwalu Tańca w szkole Strumienie.

  Na zajęciach dzieci poznają wiele technik tanecznych i uczą się rozróżniać style. Poprawa sylwetki, koordynacji i wyczucia rytmu, ale przede wszystkim doskonała zabawa. Dzieci poznają kilka układów tanecznych, które 2 razy w roku prezentują na scenie, podczas Festiwalu Tańca.

  Emisja głosu

  Anna Szaja – dyrygentka, wokalistka, pedagog, autorka tekstów i muzyki. Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu i w Warszawie (wydział dyrygentury chóralnej). Solistka zespołu Deus Meus. Dla dziewczynek starszych program zajęć obejmuje emisję głosu z interpretacją piosenki, dla młodszych umuzykalnianie z interpretacją piosenki. O przyjęciu na decyduje przesłuchanie, na które dziewczynki powinny przygotować jakąkolwiek piosenkę.

  Flamenco

  Julia Kłosińska – tańczy od 11 lat, studiowała filologię hiszpańską, poznała flamenco w łódzkiej szkole Viva Dance. Przez kilka lat mieszkała w Sewilli, ucząc się tańca od mistrzów. Po powrocie do Polski kontynuowała naukę w szkole Teatru Tańca Nie Tylko Flamenco, Studio Flamenco i Akademii Flamenco. Taniec Flamenco jest mądry: dumna postawa ciała wyraża godność człowieka; jest zdrowy: harmonijny, chroni kręgosłup i poprawia koordynację; umiejętnie rozwija kobiecość: uczy gracji, jednocześnie pozwala wyrażać temperament.

  Folk dance

  Paulina Kroplewska-Kurach (patrz: Balet). Zajęcia opierają się na tańcu ludowym i zabawach muzyczno-tanecznych. Taniec ludowy to coraz bardziej powszechna forma tańca, którą dzieci bardzo lubią. Rozwija poczucie rytmu, zdolności muzyczne i taneczne dzieci, jest świetną okazją do zapoznania się z bogactwem i pięknem polskiej kultury ludowej. Dzieci bardzo dobrze przyswajają taniec ludowy, ponieważ podstawowe kroki nie są dla nich zbyt trudne, a one mają niesamowitą frajdę z zabawy podczas tańca. Efekty będą prezentowane w postaci układów tanecznych.

  Francuski/Hiszpański

  Klasy 0-3: zajęcia autorską metodą LES PETITS FRANCAIS (język francuski) / LOS PEQUENOS ESPANOLES (język hiszpański). Nauka odbywa się od razu zdaniami, przydatnymi w życiu codziennym, komunikatami, które pozwalają dzieciom wyrazić potrzeby, emocje, gusta i preferencje… by im w tym pomóc i uczynić zajęcia barwnymi i zajmującymi, korzystamy z bardzo bogatych, przygotowanych przez nas, materiałów: autorskich piosenek, gier, ilustracji, kart pracy, scenek z udziałem Mini i Yaroslava, komiksów oraz historyjek zdjęciowych.

  Klasy 5-gim: zajęcia uzupełniające program szkolny z francuskiego i hiszpańskiego, spotkania całkowicie realizowanych w języku nauczanym z naciskiem na konwersacje, gry z gramatyką i przygotowanie do egzaminów DELF (z francuskiego) i DELE (z hiszpańskiego). Zajęcia z francuskiego poprowadzi współwłaścicielka szkoły „La petite France” Małgorzata Wróblewska.

  Pani Elodie Despit : młoda, ale już doświadczona lektorka, Francuzka, prowadziła zajęcia z FLE we Francji, w Australii i w Warszawie. Bardzo sympatyczna, skończyła studia uprawniające do nauczania języka francuskiego jako obcego.

  Pan Jesus Diez : doświadczony lektor z Hiszpanii, pracował w Polsce i w Rosji, bardzo lubi pracować z dziećmi i młodzieżą. Ukończył kurs przygotowujący do nauczania języka hiszpańskiego jako obcego. Podczas zajęć stawia na komunikację i zabawy językowe. Uwielbia gotować 🙂

  Gimnastyka artystyczna

  Połączenie akrobatyki, baletu i tańca. Składa się z ćwiczeń rozciągających, wzmacniających mięśnie, poprawiających gibkość, grację, równowagę, koordynację ruchową i rytmiczną. Dziewczynki zdobywają umiejętność posługiwania się przyborami (głównie wstążką). Po roku zajęć dziewczynki w większości opanowują takie elementy jak mostki, szpagaty, skoki, przejścia.

  Gimnastyka korekcyjna

  Beata Klimek – nauczycielka WF w Strumieniach, absolwentka AWF i Studiów Podyplomowych na Wydziale Rehabilitacji – fizjoprofilaktyka i korektywa. Ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami korektywy. Zajęcia mają na celu: eliminowanie wad postawy, kształtowanie nawyku prawidłowej postawy, działania profilaktyczne oraz zapewnienie wszechstronnego rozwoju fizycznego i zapewnienie ciekawych i zdrowych zajęć.

  Mix dance

  Paulina Kroplewska-Kurach (patrz: Balet). Zajęcia są mieszanką tańca ludowego (patrz: Folk dance), i tańca nowoczesnego (patrz: Taniec nowoczesny). Efekty nauki będą prezentowane w postaci układów tanecznych.

  Musical

  Impresje taneczne na temat słynnych musicali (np. „Mała Syrenka” czy „Greace”) i filmów muzycznych takich jak ”Mamma Mia” czy „Footlose”. Bazując na wielu odmianach tańca (jazz, rock&roll, disco, afro i in.), na elementach akrobatycznych i aktorskich – proponujemy dzieciom przeniesienie się w taneczną podróż. Zajęcia zawierają elementy teatru, improwizacji, kształtują świadomy ruch i inwencję twórczą.

  Plastyka

  Marcin Strzembosz – grafik i ilustrator książek z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi i młodzieżą. W programie zapoznanie się z różnymi technikami rysunkowymi i malarskimi oraz kompozycjami przestrzennymi. Dziewczynki za pomocą rozmaitych środków uczą się „opowiadać” o emocjach, indywidualnym stosunku do otaczającego nas świata, wrażliwości. Dla młodszych: podstawy rysunku, malowanie, tworzenie makiet przestrzennych, robienie „czegoś z niczego”.

  Robotyka z programowaniem

  Błażej Sawionek – inżynier, prowadzi zajęcia z robotyki dla dzieci. Konstruowanie, programowanie, logiczne myślenie i rozumienie fizyki zjawisk wokół nas to zajęcia także dla dziewcząt.

  Zajęcia dla klas 2-3 będą oparte o zestawy LEGO WeDo i programowanie w dwóch językach „obrazkowych”: WeDo i Scratch.

  Klasy 4 będą budować z zestawów LEGO Mindstorms i programować w graficznym języku opracowanym do programowania środowisk pomiarowych a dostosowanym do potrzeb LEGO. Konstrukcje pozwolą na zaobserwowanie jak działają skomplikowane układy mechaniczne, a programowanie pozwoli oswoić się ze złożonymi konstrukcjami programistycznymi.

  Najstarsza grupa zajmie się programowaniem w języku Scratch oraz drukiem 3D.

  Siatkówka (2x/tyg)

  Dorota Świeniewicz – Mistrzyni Europy z 2003 i 2005 roku, najlepsza siatkarka Europy 2005 roku.

  Siatkówka to sport, który uprawiać może każdy. Jest to gra zespołowa, ma dobry wpływ na nasze ciało, w tym samym czasie pracują wszystkie partie mięśniowe, uczy przewidywania i współpracy w grupie, jest to sport, który nie wywołuje agresji.

  Szachy

  Ewa Przeździecka – medalistka Mistrzostw Polski Juniorów, uczestniczka Mistrzostw Świata i Europy. Posiada międzynarodowy tytuł szachowy Woman FIDE Master oraz tytuł instruktora sportu, autorka jedynego w Polsce podręcznika metodycznego zawierającego scenariusze zajęć dla nauczycieli.

  Szachy stwarzają dzieciom możliwości wykazania inicjatywy, kształtują wyobraźnię, pamięć, koncentrację, logiczne myślenie, uczą szanowania przeciwnika. Zajęcia w grupach 8-10 os. w oparciu o autorski program. Początkujący nauczą się poprawnie rozegrać partię szachową, zaawansowani będą systematyzować wiedzę oraz pogłębiać zagadnienia strategiczne.

  Szermierka

  Katarzyna Sadowy – licencjonowany Instruktor szermierki, Mistrzyni Polski z 2003r., wielokrotna reprezentantka kraju. Dziewczynki rozwijają sprawność fizyczną: koordynację ruchową, szybkość, skoczność i gibkość przez zabawy, ćwiczenia z piłeczkami, woreczkami, liną, skakankami, drabinkami. Poznają podstawowe kroki i działania szermiercze, uczą się je wykorzystywać podczas walk. Na zajęciach kształtowane są takie cechy jak: waleczność, umiejętność wygrywania oraz przegrywania, braterstwo, stosowanie zasad. Uczestniczki mogą startować w zawodach i wyjechać na wakacyjne zgrupowanie.

  Taniec jazzowy

  Cechami charakterystycznymi tańca jazzowego są tak zwane izolacje, czyli ruchy poszczególnymi partiami ciała i kontrakcje. Taniec ten pozwala na dużą swobodę ruchu i ekspresji, daje możliwość improwizacji. To nauka koordynacji ruchowo-przestrzennej, rozwijanie gibkości i cech motorycznych ciała, streaching, pozwalamy dzieciom uwolnić energię i napięcia skumulowane w ciągu dnia.

  Taniec nowoczesny

  Karolina Stańczak – absolwentka Szkoły Baletowej, tancerka Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”, pracuje jako instruktor tańca z dziećmi i młodzieżą, współpracuje ze szkołą CHASSEE – Radość Tańca.

  Taniec nowoczesny to mieszanka kilku popularnych stylów tańca. Zbliża do muzyki współczesnej i pozwala rozwijać umiejętności ruchowe w różnych kierunkach. Kształtuje dynamikę ruchów, koordynację, zapoznaje z podstawami technik tanecznych. Efekty nauki tańca będą prezentowane w postaci układów tanecznych.

  Terapia pedagogiczna

  Zajęcia indywidualne, których celem jest eliminowanie niepowodzeń szkolnych oraz trudności w zakresie czytania i pisania, w uczeniu się matematyki, zaburzeń koncentracji uwagi, niechęci do nauki, niskiej samooceny, zaburzeń kontaktów interpersonalnych. Zajęcia stymulują rozwój dziecka, usprawniają funkcje psycho – motoryczne, wyrównują braki w wiadomościach i umiejętnościach.

  Zajęcia prowadzą: Agnieszka Nuszkiewicz, Adrianna Padewska i Alicja Stokłosa.