LO STRUMIENIE NA MIĘDZYNARODOWEJ SESJI OUR MITHYCAL HISTORY

• 28 maja 2019

Już po raz kolejny uczennice Liceum STRUMIENIE brały udział w Międzynarodowej Sesji Naukowej „Our mythical History „.

Zespół z klasy II w składzie: Łucja Wąsowska, Urszula Rydzik, Oliwia Jałocha i Zofia Rodowicz prezentował wyniki swojej pracy – studium nad postacią kanclerza i hetmana Jana Zamoyskiego. Prezentacja odbywała się w języku angielskim.

Oprócz naszej szkoły w projekcie pracowały trzy bardzo renomowane Licea: I LO Nowodworskiego z Krakowa,  Akademickie LO z Torunia oraz XI LO im. M.Reja z Warszawy. Byliśmy więc w grupie najlepszych.

Na tym etapie projektu wszystkim szkołom udało się opracować projekt na tyle profesjonalnie, że Uniwersytet wydał o nim pozytywną opinię naukową i zyskał ISBN dla naszych materiałów, co oznacza, że będą wydawane w formie książkowej, a nasze uczennice będą się mogły pochwalić swoją pierwszą publikacją!

Zachęcamy też do obejrzenia podsumowania z prezentacji zeszłorocznego projektu: