Cnota miesiąca – optymizm

Cnota miesiąca – optymizm
  • Autor: Szkoła STRUMIENIE
  • 6 kwietnia 2020
  • brak komentarzy

CO DAJE MI PRAWDZIWE POCZUCIE SZCZĘŚCIA?

Mimo tego, że uczennice nie spędzają teraz czasu razem w swoich salach, nadal tworzą zespoły klasowe. Nadal także odbywają się godziny wychowawcze i spotkania online. Wychowawczynie są w kontakcie ze wszystkimi swoimi podopiecznymi. I nadal realizujemy nasz program wychowawczy – ćwiczymy się w cnotach i nawykach.

W kwietniu będziemy pracować nad… optymizmem. I choć warunki niesprzyjające, może właśnie tym bardziej cnota radości i pogody ducha jest nam niezbędna! W tym tygodniu dziewczynki klas 4-6 zostały zaproszone do obejrzenia krótkiego filmiku, który pokazuje, jak nasze postępowanie może zmieniać świat na lepsze. Teraz „zasięg” naszego dobra jest ograniczony, ale przecież w swoich domach są obok nas najważniejsze dla nas osoby. Nasza uprzejmość, dobroć i uśmiech nie tylko pomogą innym w wypełnianiu codziennych obowiązków, ale wzbudzą szacunek.

Wzajemny szacunek jest też niezbędnym elementem naszych relacji wirtualnych. Dziewczynki mogą porozumiewać się ze sobą za pomocą czatów na Teamsach – dla niektórych z nich jest to nowość, do tej pory nie korzystały z takiej formy kontaktu. Wychowawczynie w trakcie swoich wirtualnych spotkań z klasami rozmawiają z dziewczynkami o zasadach pracy na Teamsach oraz obowiązujących w Internecie regułach: by przestrzegać netykiety, czyli internetowego savoir vivre, pamiętać, że słowo pisane nie ginie, a także tak po prostu, żeby nie spędzać zbyt wiele czasu na czatowaniu i czasem pozwolić odpocząć swoim oczom i głowie.

Education
  • Adres

    „STRUMIENIE” Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia STERNIK

    Sternik