JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA

JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA
 • Autor: Szkoła STRUMIENIE
 • 26 marca 2021
 • brak komentarzy

Z POTRZEBY SERCA

Po raz kolejny okazało się, że w dzieleniu się dobrem i miłosiernym sercem uczennicom STRUMIENI nie przeszkadza ani pandemia, ani nauka zdalna. Dowodem tego jest tegoroczna akcja JAŁUŻNY WIELKOPOSTNEJ. Uczennice klas 4 zaangażowały się w przygotowanie śniadania wielkanocnego dla pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej w Józefowie oraz starały się uzupełnić zapasy lodówki Caritas przy ul. Izbickiej w Radości. Klasy 5 skupiły swoje działania na pomocy Interwencyjnemu Ośrodkowi Preadpcyjnemu w Otwocku – dziewczynki uzbierały całe kartony pampersów oraz słoiczków z gotowymi daniami dla dzieci. Zbiórka konserw dla bezdomnym to z kolei cel akcji zorganizowanej przez klasy 6. Konserwy będą przekazane w ramach paczki świątecznej dla podopiecznych ss. Albertynek. Wychowawczynie zachęcały dziewczynki, by była to prawdziwie ich jałmużna – rezygnując z zakupu czegoś dla siebie, przeznaczyły te pieniądze na zakup produktów, które zbierane były przez klasę.

Dopełnieniem akcji były także kartki świąteczne, które przygotowały uczennice klas 0-3. Kartki zostały przekazane ośrodkom, którym pomagałyśmy w tym roku.

Swoją jałmużnę wielkopostną zbierały także uczennice LO. Dziewczęta gromadziły produkty pielęgnacyjne i drobne sprzęty medyczne dla Domowego Hospicjum Dziecięcego „Promyczek”. W Wielkim Tygodniu będziemy gościć pracowników Hospicjum na zajęciach online – opowiedzą o misji i funkcjonowaniu tego wyjątkowego miejsca.
Education
 • Najnowsze wpisy
 • Najnowsze wpisy

  Adres

  „STRUMIENIE” Szkoła Podstawowa i Liceum Stowarzyszenia STERNIK

  Sternik

  NASZE PLACÓWKI

  NASZE PLACÓWKI
  Strumienie
  Żagle