MATEMATYKA W CIEKAWY SPOSÓB

MATEMATYKA W CIEKAWY SPOSÓB
 • Autor: Szkoła STRUMIENIE
 • 15 czerwca 2021
 • brak komentarzy

ILE TO KOSZTUJE?

Dziewczynki z klasy 0b uczą się posługiwać pieniędzmi. Nauka potrzebna i bardzo życiowa! Po wprowadzeniu i zapoznaniu się z jednostkami monetarnymi dziewczynki stworzyły swoje portfele. Następnie każda z nich, pracując w zespołach-sklepach,  narysowała i wyceniła produkty odpowiadające miejscu, w którym pracowały – sklepie papierniczym, aptece, sklepie z zabawkami, warzywniaku, sklepie mięsnym, piekarni i cukierni. Zaczynając od przeliczania kwoty, którą miały w portfelu, przystąpiły do zabawy, która miała na celu wdrożyć je w dodawanie i odejmowanie złotówek, a co więcej poznały też tajniki handlu i autoprezentacji, wymyślając hasła reklamowe przyciągające klientów. Każda dziewczynka miała swoje zdania i możliwość wykorzystania swojego talentu – liczenia, rysowania, autoprezentacji, kreatywności. A wszystkie razem działały na rzecz grupy. Jak w prawdziwej firmie!

MATEMATYKA NA KOCYKACH

Gdy za oknem słońce i wysoka temperatura, matematyka w klasie 0a również przybiera letnich barw. Obliczenia dokonywane na trawniku na kocyku idą jakoś sprawniej i przyjemniej.  Zadania dotyczące komponowania własnych deserów lodowych i podliczanie cen składników to wręcz niezbędna umiejętność przed rozpoczynającymi się wakacjami.

PRZESTRZENNA MATEMATYKA

Nauka matematyki to nie tylko cyfry, liczby, wzory i rysunki figur. W STRUMIENIACH  to także dobra zabawa… klockami! Do matematycznych zadań panie od matematyki chętnie wykorzystują klocki Lego, a w geometrii przestrzennej klocki Reko. Można z nich zbudować wspaniałe prostopadłościany, sześciany itp. Uczennice klas 4 właśnie w taki sposób poznają budowę tych figur i brył.
Education
 • Adres

  „STRUMIENIE” Szkoła Podstawowa i Liceum Stowarzyszenia STERNIK

  Sternik

  NASZE PLACÓWKI

  NASZE PLACÓWKI
  Strumienie
  Żagle