NA DESKACH STRUMIENI – FINAŁ SEZONU

NA DESKACH STRUMIENI – FINAŁ SEZONU
  • Autor: Szkoła STRUMIENIE
  • 25 czerwca 2019
  • brak komentarzy

MISTRZOWSKI SPEKTAKL

W niedzielę 9 czerwca w Auli STRUMIENI wystawiony został po raz drugi spektakl „Rozstań czas. Historie nieopowiedziane”. Przedstawienie to zostało przygotowane przez koło teatralne starszych klas. Zachwycona publiczność zgodnie twierdziła, że takiego przedstawienia nie powstydziłaby się profesjonalna grupa teatralna. Młodzi aktorzy pięknie i z dużym wyczuciem przedstawili zarówno oddanie i wartości, którymi kierowało się pokolenie wojenne, jak i tragizm ich losów, ich ideały i patriotyzm. Spektakl nie pozostawił nas tylko na poziomie wzruszeń, stał się także iskrą wiary w to młode pokolenie.

SPEKTAKULARNY SEZON TEATRALNY

Teatr STRUMIENI cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród uczennic, jak i wśród publiczności. W tym roku każdy ze spektakli zgromadził pełną widownię i zebrał pochlebne recenzje. Aż cztery wielkie premiery miały miejsce na strumieniowej scenie! Każde przedstawienie było niepowtarzalne i niosło ze sobą piękne przesłanie. Zależy nam, by sztuka nie tylko zachwycała, rozbudzała kreatywność i wyobraźnię, ale też inspirowała do czynienia dobra, wychowywała w wartościach.

Koło teatralne klas młodszych przedstawiło dwie bajki dla najmłodszych: „Przytul stracha” oraz „Złoty gong. Baśń chińską”, koło teatralne uczennic starszych – ”Rozstań czas. Historie nieopowiedziane” – przedstawienie inspirowane powieścią „Kamienie na szaniec”, a zespół baletowy – „Brzydkie kaczątko” – widowisko baletowe na podstawie baśni H. CH. Andersena.

Education
  • Adres

    „STRUMIENIE” Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia STERNIK

    Sternik