Na Deskach STRUMIENI – „Złoty Gong”

• 18 kwietnia 2019

NA DESKACH STRUMIENI

Złoty Gong – baśń chińska

Sobotnie przedpołudnie, a na szkolnych korytarzach gwar! To Dni Otwarte naszego przedszkola i szkoły! Jednym z punktów programu było przestawienie „Złoty Gong” przygotowane przez koło teatralne uczennic klas 4-5.  Po odsłonięciu kurtyny najmłodsi widzowie i ich rodzice aż zaniemówili z wrażenia. Przywitała ich przepiękna dekoracja z motywami chińskiej kultury! Były magnolie, lampiony, pola ryżowe i pałac cesarza!

Nasze młode, utalentowane aktorki z wrażliwością i przejęciem grały chińskie damy, pandę, tygrysa, węża, złe licho, chińskiego mędrca i drobnego złodziejaszka Wonga. Imponująco prezentował się dwór królowej i taniec rajskiego ptaka. Na osobne brawa zasłużył także taniec z szarfami rzeki Huang Ho! Całości dopełniała piękna chińska muzyka ludowa!Gratulujemy!