Nagrody STERNIK ROKU 2019 przyznane !!!

Nagrody STERNIK ROKU 2019 przyznane !!!
  • Autor: Szkoła Strumienie
  • 5 lutego 2020
  • brak komentarzy

Nagrody edukacyjne STERNIK ROKU 2019 rozdane!

Podczas Balu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rodziny STERNIK po raz trzeci wręczone zostały nagrody STERNIK ROKU. Stowarzyszenie chce w ten sposób promować działania wspierające edukację i wychowanie młodego pokolenia wierząc, że ich wysoki poziom stanowi o przyszłości Polski.

Bal Sternika został zorganizowany 1-go lutego 2020 roku, w hotelu Arche Krakowska w Warszawie. Przyznając nagrody Stowarzyszenie chce wyróżniać firmy, instytucje, stowarzyszenia, fundacje bądź osoby, które wyznaczają pozytywne trendy i podejmują godne naśladowania działania związane z wychowaniem i edukacją młodzieży. Dotychczas nagrod otrzymały takie instytucje, jak Instytut Pamięci Narodowej, firma Microsoft, SuperDrob, TDJ, inicjatywa Tato.net, czy Archipelag Skarbów oraz Akademia Familijna i Skauci Europy

Nagrody STERNIKA ROKU 2019 zostały przyznane w trzech kategoriach: Sternik Edukacji, Wychowania i Rozwoju.

W kategorii Sternik Edukacji, za działania związane bezpośrednio z edukacją szkolną, nagrodę otrzymało Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji i Rodziny Węgielek. Stowarzyszenie od 10 lat prowadzi placówki edukacyjne na południu Polski, angażując do wspólnej pracy rodziców, którzy tworzą wymarzone szkoły dla swoich dzieci.

Nagrodą Sternik Wychowania została wyróżniona inicjatywa Teratr Rodziców Biedronka. Teatr Rodziców to inicjatywa, która od lat pokazuje dobro, prawdę i piękno, tym samym wychowuje, bawi i uczy małych i dużych. To fenomenalne przedsięwzięcie gromadzi wieczorami rodziców oraz dzieci, którzy z ogromnym zaangażowanie przygotowują się na ten jeden, jedyny moment, czyli kolejną premierę przedstawienia. Przedstawienia zgromadziły dotychczas 20 tyś widzów. Nie mogło ich zabraknąć wśród nagrodzonych w kategorii Sternik Wychowania.

Laureatem nagrody w kategorii Sternik Rozwoju, przyznawanej „mecenasom” dobrych inicjatyw, wspierających finansowo projekty o charakterze wychowawczym, została Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja ma na celu promowanie nauczania Papieża Jana Pawła II oraz wspieranie przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Fundacja obejmuje opieką kilka tysięcy młodych ludzi z całej Polski dając szansę na rozwój i poszukiwanie własnej drogi życiowej.

Oprócz promowania dobrych wzorców w edukacji i wychowaniu ideą Balu Stowarzyszenia STERNIK jest również zbiórka funduszy na wsparcie stypendialne dla rodzin oraz rozwój Klubów Sportowych. Dzięki wszystkim tym, którzy działają na rzecz placówek Stowarzyszenia STERNIK oraz naszych klubów sportowych wciąż się rozwijamy i z zaangażowaniem podchodzimy do naszej misji kształtowania charakteru dzieci i młodzieży.

Education
  • Adres

    „STRUMIENIE” Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia STERNIK

    Sternik