Nauka zdalna

Nauka zdalna
 • Autor: Szkoła STRUMIENIE
 • 25 marca 2020
 • brak komentarzy

SZKOŁA ZDALNA

Na korytarzach STRUMIENI – podobnie jak we wszystkich szkołach w Polsce – cisza i pustka. Jednak nauka trwa dalej! Uczennice nie chodzą do szkoły, teraz szkoła przychodzi do nich. Wszystko dzięki internetowi i nowym możliwościom, jakie daje praca w chmurze. Na szczęście nasza szkoła już od dłuższego czasu współpracuje z firmą Microsoft i nowinki technologiczne nie są obce ani nauczycielkom, ani uczennicom. Korzystałyśmy z różnych możliwości, jakie daje nam platforma Microsoft – nauczycielki mają swoje zespoły przedmiotowe na Teamsach, uczennice mają swoje zespoły klasowe i konta w Outlooku, przesyłają materiały i robią notatki w OneNote etc. Jednak nigdy wcześniej nie była to wyłącznie praca online. Jest to więc dla nas wszystkich: uczennic, nauczycielek i rodziców nowa sytuacja, jednak możemy i próbujemy odczytać ją jako szansę.

SPOTKAJMY SIĘ NA TEAMSACH

Klasy 5 – 8 pracują na Teamsach. Nauczyciele przedmiotowi mają swoje kanały, na których umieszczają filmiki z lekcjami lub informacjami, a także materiały na każdą lekcję zgodnie z planem. Coraz lepiej radzimy sobie z folderem ZADANIA, w którym nie tylko są polecenia, ale także istnieje możliwość przesyłania kart pracy, a nawet sprawdzenia ich online! Także wychowawczynie i tutorki są w stałym kontakcie ze swoimi podopiecznymi, czasem pisząc na czacie, czasem na videorozmowie. Rozmawiamy o dobrym przeżyciu tego czasu, także o lękach i obawach związanych z epidemią czy radzeniem sobie z organizacją “domowej szkoły”. Dobrym miejscem spotkania jest czat! Można się na nim nie tylko porozmawiać, ale także dzielić przeczytanymi książkami lub podsyłać sobie ciekawą muzykę. W trakcie tych spotkań – niemal we wszystkich wypowiedziach – pojawia się tęsknota za szkołą – za koleżankami, nauczycielami, za normalnością…

PRZYGOTOWANIA DO EGZAMINÓW – JESTEŚMY ONLINE

Nie ustają przygotowania do najważniejszych testów w życiu naszych uczennic: matury i egzaminu ósmoklasisty. Dziewczyny są stale w kontakcie z nauczycielkami głównie na Teamsach. Podeszły do sprawy bardzo odpowiedzialnie – wiedzą, że teraz wszystko w ich rękach i… klawiaturach !

WIRTUALNY POKÓJ NAUCZYCIELSKI

Również nauczycielki spotykają się na Teamsach – trwają odprawy, konsultacje, odbywają się zespoły przedmiotowe i wychowawcze. Często także online z pomocą kamerek – my także stęskniłyśmy się za sobą i choć na chwilę tworzymy atmosferę pokoju nauczycielskiego, mimo że każda z nas jest we własnym domu.

Education
 • Adres

  „STRUMIENIE” Szkoła Podstawowa i Liceum Stowarzyszenia STERNIK

  Sternik

  NASZE PLACÓWKI

  NASZE PLACÓWKI
  Strumienie
  Żagle