OFFLINE -> ONLIFE

OFFLINE -> ONLIFE
 • Autor: Szkoła STRUMIENIE
 • 26 listopada 2020
 • brak komentarzy

Czytam, myślę , jestem!

Akcja czytelnicza dla klas 6 i 7

Nauczanie zdalne stawia przed uczennicami wiele wyzwań, szans, nowych możliwości. Wszyscy stajemy się bieglejsi w korzystaniu z komputera i Internetu. Jednak mamy też świadomość, że szkoła zdalna wiąże się ze zwiększoną ilością godzin spędzanych przed ekranami komputerów, tabletów, smartfonów. Dlatego uczennice klas szóstych i siódmych zaprosiliśmy  do akcji offline -> onLIFE pod hasłem: Czytam, myślę, jestem. Zaproponowaliśmy dziewczynom, aby przez tydzień więcej czytały, ale nie z monitora, tylko słowo drukowane.

Każda uczennica dzięki zaangażowaniu rodziców otrzymała zestaw, który zawiera materiały z języka polskiego, historii, języka angielskiego, geografii (kl.7) oraz treści dla ducha. Z każdego przedmiotu jest do wykonania zadanie!  Czasami trzeba wypełnić kartę pracy, napisać list, odnaleźć fragmenty w lekturze i co  najważniejsze przeczytać!

W najbliższym tygodniu uczennice z wymienionych przedmiotów będą miały o jedną lekcję online mniej, a ten czas powinny spędzić na czytaniu otrzymanych materiałów.

Zatem, do dzieła Dziewczyny! Wróćmy do tradycji! Wyłączmy WiFi – Włączmy myślenie! Czytajmy!

Education
 • Najnowsze wpisy
 • Najnowsze wpisy

  Adres

  „STRUMIENIE” Szkoła Podstawowa i Liceum Stowarzyszenia STERNIK

  Sternik

  NASZE PLACÓWKI

  NASZE PLACÓWKI
  Strumienie
  Żagle