PRAWO JAZDY SMARTFONEM w STRUMIENIACH!!!

• 26 listopada 2020

W planie:

• Warsztaty dla uczennic – 24-26 listopada
  • Webinar dla rodziców – 27 listopada (piątek) godz. 20.00
Nauczanie zdalne sprawiło, że duża część aktywności dzieci i młodzieży przeniosła się do świata wirtualnego. W obecnej sytuacji jest to nieuniknione, dzięki temu m. in. podtrzymujemy proces dydaktyczny, zachowujemy relacje… Jednak – szczególnie dla nastolatków – ciągły dostęp do Internetu łączy się z wieloma wyzwaniami i zagrożeniami.

Dlatego też zdecydowaliśmy się zorganizować specjalne warsztaty dla uczennic klas 6-8, które poprowadzi znana i ceniona psycholog p. Bogna Białecka.

Program, który stworzyła, oparty jest o zasady profilaktyki zintegrowanej zachowań ryzykownych, a prowadzony i rozbudowany przez zespół Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, w ramach prowadzonych warsztatów stacjonarnych oraz portalu edukacyjnego dla młodzieży PYTAM.EDU.PL – Tylko PRAWDA jest ciekawa.

Mamy nadzieję, że dzięki tym warsztatom dziewczyny uświadomią sobie konieczność wyrobienia zdrowych nawyków korzystania z internetu i smartfonu. Samodzielnie wypracują zasady bezpiecznego i zdrowego korzystania z mediów, a jednocześnie poznają uniwersalny mechanizm uzależnień. Tylko dzięki samodzielnemu wyciąganiu wniosków przez młodzież zwiększamy prawdopodobieństwo, że wypracowane zasady KODEKSU JAZDY SMARTFONEM będą skłonni wykorzystać w praktyce.

Podsumowaniem warsztatów dla uczennic będzie webinar dla rodziców, podczas którego pani Bogna podzieli się wskazówkami dotyczącymi funkcjonowania dzieci i młodzieży w Internecie.

PROWADZĄCY: Bogna Białecka – psycholog, autorka poradników psychologicznych. Prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii. Prowadzi wykłady i warsztaty z zakresu psychologii: budowania więzi, rozwiązywania konfliktów, wychowania, efektywnej nauk, zachowań dzieci i młodzieży w cyberprzestrzeni itp.

Autorka kilkunastu książek psychologicznych poświęconych wychowaniu dzieci, relacjom i rozwojowi. Współautorka portalu edukacyjnego dla młodzieży PYTAM.EDU.PL – Tylko prawda jest ciekawa https://www.pytam.edu.pl/ oraz portalu dla rodziców https://rodzice.co/
Od 1995 roku pracuje z młodzieżą 13-25 lat.