STRUMIENIOWY DZIEŃ  JĘZYKOWY! 

STRUMIENIOWY DZIEŃ  JĘZYKOWY! 
  • Autor: Szkoła STRUMIENIE
  • 1 października 2019
  • brak komentarzy

Dzień Językowy organizowany w STRUMIENIACH w ostatnich dniach września stał się już tradycją!  Wspaniałą TRADYCJĄ! Jak co roku hol i aula naszej szkoły toną w całej gamie kolorów i języków!

Galę Dnia Językowego otworzyła parada krajów! Dziewczyny z poszczególnych grup prezentowały flagę swojego państwa i przechodziły do stoiska, które przygotowały.

W tym roku tematem przewodnim były Europa i Afryka. Kultura różnych krajów – tak egzotycznych jak Wybrzeże Kości Słoniowej, czy tak bliskich, jak Czechy –  gościła na dwudziestu barwnych stoiskach zorganizowanych przez uczennice klas IV-VI. Można było zasmakować egzotycznych potraw, zobaczyć przedmioty codziennego użytku, dowiedzieć się wielu ciekawostek i sprawdzić swoją wiedzę w licznych quizach.

Głównymi zwiedzającymi były dziewczynki z klas 0-III, które wypełniały tzw. paszporty, czyli książeczki z zadaniami nawiązującymi do wiedzy prezentowanej na stoiskach. Wszystko pod troskliwą opieką starszych koleżanek z klas VII.

W trakcie zbierania materiałów o Albanii dziewczynki z klasy 4 nawiązały kontakt z ambasadą tego kraju. Zostały zaproszone na spotkanie z panią ambasador, a na naszym Dniu Językowym mogliśmy gościć przedstawiciela ambasady p. Aleksa Moshegaja.

W tym czasie uczennice klas VIII musiały zmierzyć się z zadaniem praktycznego wykorzystania języka w różnych życiowych sytuacjach. W różnych miejscach szkoły były ulokowane tzw. Check points, w których trzeba było np. zakwaterować się w hotelu czy zamówić posiłek w restauracji.

Pięknie przebrane dziewczyny mogły – w ramach nagrody za trud włożony w przygotowanie prezentacji – zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

Także nasza kuchnia spisała się na medal! Nasz kucharz ze swoją ekipą przygotował na deser egzotyczne owoce!

Na koniec tradycyjnie zatańczyliśmy belgijkę!

Kolejny wspaniały dzień w STRUMIENIACH!

Education
  • Adres

    „STRUMIENIE” Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia STERNIK

    Sternik