ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
 • Autor: Szkoła STRUMIENIE
 • 27 kwietnia 2021
 • brak komentarzy

DZIEŃ ZIEMI

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia – jest to taki szczególny dzień, kiedy przyglądamy się naszej planecie z troską i promujemy zachowania ekologiczne.

 • Zielony Ziemianin sprząta!

Dziewczynki z klasy 0b uczyły się segregować odpady, poznały zanieczyszczenia, jakie zagrażają naszej planecie. Wykonały spinacze przypominające o tym, że każdy z nas może być przyjacielem przyrody. Przede wszystkim wiedzą od dziś, że dokonując właściwych wyborów mogą zadbać o nasz dom – Ziemię. Na koniec dnia zajęły się drobnymi śmieciami wokół szkoły – oczywiście odpowiednio je segregując – za co każda dostała medal Zielonego Ziemianina.

 • Arcydzieła z recyklingu!

Dziewczynki z klasy 0a rozmawiały o tym, jak możemy dbać o czystość środowiska i prowadzić ekologiczny styl życia. Dziewczynki miały wykonać pracę przestrzenną  według własnego pomysłu z wykorzystaniem papieru (karton, rurki od papieru toaletowego), plastiku (butelka plastikowa, zakrętki) lub szkła (słoik, butelka szklana).

Wśród prac jest Ziemia zrobiona z papierowych miseczek i drewnianych łyżek, rakieta z butelki, bidon z plastikowego pojemnika, papuga, pszczółka i paw, zawieszka ziemia z plasterkiem przypominającym o tym, że możemy uleczyć Ziemię dbając o środowisko.

Wszystkie klasy 0-3 podejmowały temat dbania o naszą planetę. Powstały kodeksy ekologiczne i bardzo ciekawe prace plastyczne, przedstawiające solenizantkę Ziemię oraz pomysły, jak możemy jej pomóc być wciąż młodą, piękną i zadbaną!
Education
 • Najnowsze wpisy
 • Najnowsze wpisy

  Adres

  „STRUMIENIE” Szkoła Podstawowa i Liceum Stowarzyszenia STERNIK

  Sternik

  NASZE PLACÓWKI

  NASZE PLACÓWKI
  Strumienie
  Żagle