Święto STRUMIENI – relacja

Święto STRUMIENI – relacja
 • Autor: Szkoła STRUMIENIE
 • 8 czerwca 2021
 • brak komentarzy
Na ten dzień czekamy cały rok! ŚWIĘTO STRUMIENI, czyli radosne święto naszej szkoły co roku gromadzi naszą szkolną społeczność na wspólnej zabawie. W tym roku świętowaliśmy w sobotę 29 maja! Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji.
GRA TERENOWA 

Małą tradycją stała się nasza gra terenowa ODKRYWAMY SKARBY STRUMIENI. Uczestnicy musieli zdobyć punkty na każdym z 10 stanowisk prowadzonych przez nauczycieli różnych przedmiotów. Do zaliczenia było zatem na przykład posadzenie swojej roślinki, zilustrowanie cytatu z lektur, pokonanie toru przeszkód, wykazać się znajomością darów Ducha Świętego, zrobić zadanie z angielskiego, zagrać w grę po hiszpańsku lub francusku, rozwiązać zagadkę logiczną Kodu Faraona lub Mastermind. Jako zaliczenie wykonania zadania uczestnicy zabawy otrzymywali pieczątkę na Mapie Skarbów. Skarbem Strumieni okazało się w tym roku WYCHOWANIE!

SPEKTAKL BALETOWY 

Punktem kulminacyjnym, który przyciągnął ogromną publiczność był oczywiście spektakl baletowy “Śpiąca Królewna”. Przepiękna baletowa interpretacja tej baśni była niesamowitym przeżyciem nie tylko dla najmłodszych. Nasze Strumieniowe baletnice zaprezentowały na scenie wielki kunszt, umiejętności baletowe, aktorską wrażliwość – przygotowane i poprowadzone choreograficznie przez p. Julitę Łubińską – Zielińską. Dziewczęta występowały w przepięknych strojach przygotowanych przez naszą niezastąpioną p. Hannę Popławską. Ich popisy zachwyciły i wzruszyły nie tylko ich rodziców.

WARSZTATY MAM Z CÓRKAMI

Wychowawczynie klas 0-3 zaprosiły swoje klasy na warsztaty mam z córkami. Zadaniem mamy i córki było przygotowanie torby dla mamy – farby i flamastry w ruch i wyczarowana jedyna i niepowtarzalna torba dla jedynej i niepowtarzalnej mamusi!  To była okazja, aby spędzić chwilę TYLKO Z CÓRKĄ. Mamy wspominały, że rzadko mają taką możliwość…

W różnych miejscach szkoły i patio można było zobaczyć twórczość naszych uczennic oraz fotosy z lekcji stacjonarnych i zdalnych.
Ogromną popularnością cieszyły się także zdrowe domowe fast food – przygotowane przez naszą kuchnię przepyszne burgery, gofry, paszteciki z barszczem oraz tłoczony sok i oczywiście lody!
Bardzo dziękujemy lodziarni GOOD LOOD za vouchery na lody, które były nagrodą za zaliczenie wszystkich punktów naszej gry terenowej!

To był kolejny wspaniały dzień w STRUMIENIACH! DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ OBECNOŚĆ I WSPÓLNĄ ZABAWĘ! 

Education
 • Najnowsze wpisy
 • Najnowsze wpisy

  Adres

  „STRUMIENIE” Szkoła Podstawowa i Liceum Stowarzyszenia STERNIK

  Sternik

  NASZE PLACÓWKI

  NASZE PLACÓWKI
  Strumienie
  Żagle