SZKOŁA DO HYMNU

SZKOŁA DO HYMNU
 • Autor: Szkoła STRUMIENIE
 • 17 listopada 2020
 • brak komentarzy

NIECH ŻYJE NIEPODLEGŁA POLSKA!

Obchody Święta Niepodległości

Jak wszystko w tym roku, także obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole były nietypowe, ale nie mniej udane! Świętowanie rozpoczęło się już na początku tygodnia od ogłoszenia konkursu fotograficznego na najlepsze zdjęcie – portret w klimacie historycznym: w stroju z epoki lub przedstawieniu znanej postaci naszej Niepodległości. Do konkursu zostały zaproszone uczennice i nauczyciele.

We wtorek 10 listopada cała społeczność naszej szkoły połączyła się za pomocą aplikacji Teams z aulą STRUMIENI. Pani Dyrektor Ewa Korba pozdrowiła wszystkie uczennice i nawiązując do tej jedności, która połączyła nasz naród w odzyskiwaniu Niepodległości, zaapelowała o wzajemną pomoc, wspieranie się, dobrą naukę i odpowiedzialność – to wszystko dzisiaj możemy robić dla naszej Ojczyzny! Następnie głos zabrał ks. Michał Kwitliński – kapelan szkoły, który zachęcał także do wzmacniania się w cnotach i czynieniu dobra oraz zaprosił do modlitwy za Polskę. Pani Magdalena Kryk – koordynator zespołu historycznego – opowiedziała o odzyskaniu niepodległości i znaczeniu tego faktu dla nas dzisiaj.
Następnie dziewczynki z klas 0a i 0b punktualnie o 11:11 zaintonowały Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji SZKOŁA DO HYMNU. A do wspólnego śpiewu włączyły się wszystkie uczennice i nauczycielki – choć w swoich domach!
Education
 • Najnowsze wpisy
 • Najnowsze wpisy

  Adres

  „STRUMIENIE” Szkoła Podstawowa i Liceum Stowarzyszenia STERNIK

  Sternik

  NASZE PLACÓWKI

  NASZE PLACÓWKI
  Strumienie
  Żagle