ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21

• 30 czerwca 2021
Rok szkolny 2020/2021 przeszedł już do historii! Nie był to rok zwyczajny i łatwy – kolejny raz przyszło nam mierzyć się z różnymi formami pracy. Pracowałyśmy stacjonarnie, hybrydowo, zdalnie. Dzięki wspaniałej pracy uczennic i nauczycielek, przy nieocenionym wsparciu ze strony rodziców udało nam się sprostać temu wyzwaniu i zrealizować programy, zdobyć kolejny poziom nauki i przejść do kolejnych klas.
W czwartek 24.06 swoje uroczystości kończące rok szkolny miały uczennice klas 8. Były to wzruszające chwile Dziewczyny w swoich podziękowaniach wspominały wspaniały czas spędzony w STRUMIENIACH i wszystkie panie wychowawczynie, które towarzyszyły im na drodze edukacji. Uroczystość rozpoczął polonez w wykonaniu naszych absolwentek. Dziewczynom towarzyszyli ich rówieśnicy z ŻAGLI.
W swoich bardzo wzruszających przemówieniach panie wychowawczynie wspominając wspólną pracę z dziewczętami, przekazały im ostatnie wskazówki przed wyruszeniem w świat! Siódmoklasistki tradycyjnie pożegnały swoje starsze koleżanki, już niedługo one zajmą ich miejsce!  W części artystycznej nasze ósmoklasistki zaśpiewały przygotowane przez siebie piosenki!

Kochane Dziewczyny, dziękujemy Wam za wspólne lata w STRUMIENIACH! Płyńcie na szerokie wody i pamiętajcie o wartościach, w których tu wzrastałyście! Sapientiam quaere!

Pozostałe uczennice swoje uroczyste zakończenie roku świętowały w trzech grupach: klasy 0-3, klasy 4-7 i liceum. Wyjątkowo Msza święta na zakończenie roku była odprawiana osobno dla każdej klasy szkoły podstawowej. W ciągu ostatniego tygodnia codziennie kolejne klasy z poziomu uczestniczyły w Eucharystii, dziękując Bogu za mijający rok szkolny. Dziewczyny przygotowywały czytania i śpiewy. Natomiast w dzień zakończenia roku szkolnego została odprawiona Msza święta dla licealistek.
W trakcie uroczystości na auli było pięknie i uroczyście. Słowo podziękowania skierowała Pani Dyrektor Ewa Korba, dziękując za wspaniałą, wytężoną pracę w tym roku szkolnym uczennicom, nauczycielom i rodzicom.

Szczególnym wydarzeniem tych uroczystości było wręczenie przez P. Marię Biernacką nagród wychowawczych – z każdej klasy kilka uczennic zostało nagrodzone za szczególną pracę nad sobą, szczególne zasługi na rzecz klasy czy szkoły.

Wspaniałym momentem było także przekazanie przez Panią Annę Rumińską  nagród i dyplomów w konkursach pozaszkolnych! W tym roku było ich naprawdę sporo! Były emocje, łzy wzruszenia, aplauz koleżanek, dumne spojrzenia wychowawczyń, nauczycielek przedmiotu i rodziców!

Gratulujemy wszystkim Wam, Kochane Dziewczyny! Po raz kolejny pokazałyście, że STRUMIENIE to nie tylko wspaniała szkoła, edukacja na najwyższym poziomie, ale przede wszystkim wspaniała wspólnota! Zasłużyłyście na wspaniałe wakacje! To był dobry rok!
  • Adres

„STRUMIENIE” Szkoła Podstawowa i Liceum Stowarzyszenia STERNIK