ZAPROJEKTUJ MIASTO – POLSKA BEZ BARIER

• 14 stycznia 2020

Uczennice klas 7 uczestniczyły w szkoleniu przeprowadzonym przez Fundację POLSKA BEZ BARIER. Spotkanie było pierwszym z pięciu szkoleń w ramach projektu grantowego „ZAPROJEKTUJ MIASTO” organizowanego przez Stowarzyszenie „Z SIEDZIBĄ W WARSZAWIE”. Miało ono na celu uwrażliwienie na ograniczenia i wynikające z nich potrzeby ludzi niepełnosprawnych. Dziewczyny „na własnej skórze” mogły przekonać się, jakie trudności w poruszaniu się w przestrzeni i  budynkach mają osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Miały więc na przykład możliwość przejażdżki wózkiem inwalidzkim (z pokonywaniem progów!) czy przejścia się korytarzem z opaską na oczach i białą laską.

Nawet jeśli żadna z nich nie zostanie architektem, to z pewnością takie doświadczenia pozwolą im lepiej rozpoznawać i reagować na potrzeby osób niepełnosprawnych, których przecież często spotykamy wokół siebie!

• Adres

„STRUMIENIE” Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia STERNIK