#zostańwdomu ALE RUSZAJ SIĘ!

#zostańwdomu ALE RUSZAJ SIĘ!
  • Autor: Szkoła STRUMIENIE
  • 1 kwietnia 2020
  • brak komentarzy

Mimo konieczności przebywania w domu, a także wielu obowiązków szkolnych, uczennice STRUMIENI nie zapominają także o aktywności fizycznej, której rolę nie sposób dziś bagatelizować. Ćwiczenia fizyczne nie tylko wspierają nasz układ odpornościowy, ale też pozytywnie wpływają na redukcję stresu czy poprawę nastroju. 

Dziewczynki z młodszych klas z dużym zaangażowaniem wykonują programy treningowe, odtwarzają układy taneczne, czy korzystają z interaktywnych gier, które są sposobem na aktywne przerwy śródlekcyjne.

Dużą popularnością
cieszą się gry dydaktyczno- motoryczne, łączące w sobie aktywność fizyczną z innymi umiejętnościami – np. nauką angielskiego. 

Piątoklasistki realizują w tym tygodniu projekt taneczny, dzięki któremu mogą się spotkać na videorozmowach, aby ćwiczyć i wymyślać kroki. Kształtują w ten sposób umiejętność współpracy na odległość.

Starsze uczennice motywowane przez swoje nauczycielki pracują nad swoją wydolnością, wykorzystując ćwiczenia interwałowe, tabatę czy też treningi na skakankach. Do ćwiczeń wykorzystują też nietypowe przyrządy – takie jak… zwyczajne krzesło. 

W tym tygodniu został też stworzony kanał „Strumienie ćwiczą”, zrzeszający uczennice z całej szkoły, gdzie dodawane będą propozycje aktywności dla wszystkich grup wiekowych. Zapraszamy wszystkich do wspólnej aktywności fizycznej! 

Education
  • Adres

    „STRUMIENIE” Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia STERNIK

    Sternik